Back to Top

LETNÍ PROVOZ KANCELÁŘE POV

S letními prázdninami se vrací letní provoz kanceláře Pražské organizace vozíčkářů. Od 1. do 4. července bude kancelář uzavřena zcela. Od 8. července pro vás budeme k dispozici od pondělí do středy od 9:00 do 16:00. Čtvrtky a pátky věnujeme především terénní práci. Zejména kvůli dovoleným je v letní čase více než kdy jindy třeba schůzky se zaměstnanci POV předem domluvit telefonicky. Děkujeme za pochopení.

Od července se zvyšují příspěvky na péči v druhém, třetím a čtvrtém stupni

Od 1. července 2024 se mění výše příspěvku na péči v druhém, třetím a čtvrtém stupni. Pro osoby starší 18 let byl ve druhém stupni příspěvek navýšen o 500,- Kč, ve třetím stupni o 2 000,- Kč. Ve čtvrtém stupni byl příspěvek navýšen o 7 800,- Kč lidem, kterým je péče poskytována v domácím prostředí. Pobíratelům příspěvku ve čtvrtém stupni, kteří služby využívají v pobytovém zařízení, se příspěvek zvyšuje o 3 800,- Kč.

Pro navýšení příspěvku není třeba podnikat žádné kroky, proběhne automaticky. O dalších souvisejících změnách vás budeme informovat.

Zastávky hromadné dopravy na znamení

Od 29. června 2024 budou všechny zastávky autobusů a trolejbusů na území Hlavního města Prahy a Středočeského kraje fungovat v režimu "NA ZNAMENÍ". Cestující čekající na spoj nemusejí dávat znamení máváním, ani jiným způsobem, stačí jejich přítomnost v zastávkovém prostoru. Nicméně z našich zkušeností doporučujeme, aby znamení k řidiči dali, je-li to možné.

Při vystupování z vozu bude nutné před vaší cílovou stanicí stisknout znamení k řidiči nebo tlačítko poptávky otevření dveří. V prostoru vyznačeném pro přepravu cestujících na vozíku jsou tato tlačítka v dosahu sedící osoby. Cestující s handicapem tuto povinnost mají i nyní, nedochází tedy k žádné změně.

Budete-li mít s tímto způsobem využívaní MHD jakékoliv potíže, neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se případné nedostatky v systému s přepravci vyladit.

Nabídka komentované prohlídky Klementina

Národní knihovna Klementinum nabízí komentovanou prohlídku. Ta se uskuteční 19. června od 14:00. Přístupnost speciálního prohlídkového okruhu, který jsme pro vás zmapovali, si můžete přiblížit zde: https://presbariery.cz/cz/component/flexicontent/18-kulturni-centra-a-pamatky/14681-klementinum-prohlidkovy-okruh-v-prizemi

Máte-li o prohlídku zájem, přihlaste se na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..