V sobotu 18. května se uskuteční 57. ročník Pochodu Praha – Prčice. Pražská organizace vozíčkářů tradičně zaštiťuje 13 kilometrů dlouhou trasu z Miličína do Prčice určenou pochodníkům s průkazy ZTP a ZTP/P a jejich doprovodům. Pravidla účasti na této trase se liší od nově zavedených pravidel platných pro ostatní trasy. Prosím, věnujte pozornost všem informacím.

Start bude na parkovišti v Miličíně od 9:00 do 10:00. Kontrolní punkt trasy je v Červeném Újezdu (kontroloři budou na místě od 11:00 do 13:30). Informace o miličínské trase naleznete na domovských stránkách pořadatele, klikněte zde: https://praha-prcice.cz/trasa/milicin

Dle pravidel pořadatele na speciální trasu nesmíme pouštět pochodníky bez postižení, nejsou-li doprovodem. Na trasu nesmíme pouštět rodiče s dětmi (i v kočárku). Děti mohou využít pouze "dětskou trasu" (více viz https://praha-prcice.cz/). Pravidla Pochodu Praha Prčice jsou zcela v pravomoci hlavních pořadatelů a POV je musí dodržovat.

REGISTRACE K POCHODU

Ačkoliv na ostatních trasách se letos musejí všichni pochodníci registrovat předem, na trase z Miličína zůstávají pravidla stejná. Registrovat se online nemusíte, ale přihlaste se nejpozději do 10. května prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (nejste-li členy POV, prosím, uveďte jméno, telefonní kontakt, číslo průkazu ZTP nebo ZTP/P a počet doprovodů. Budete-li potřebovat podrobnější informace, volejte v pracovní dny Jarku Frankovou na telefonní číslo 731 469 084.

PLACENÍ

Pouze na této trase se bude platit na místě v hotovosti. Účastnický poplatek je zvýhodněný a činí 20,- Kč na osobu. MĚJTE, PROSÍM, PŘIPRAVENU PŘESNOU ČÁSTKU! 

Pražská organizace vozíčkářů bude na Pochod Praha – Prčice organizovat hromadný zájezd. Doprava bude zajištěna z předem určených míst srazu, cena zájezdu je 250,- Kč za osobu pro členy organizace a jejich doprovody a 400,- Kč pro ostatní. Členové POV mají přednostní účast. Kapacita zájezdu je omezena. Časy odjezdů budou všem přihlášeným sděleny nejdříve ve středu 15. května. Přihlásit se k zájezdu můžete telefonicky na telefonních číslech 224 826 078 nebo 736 485 859 nejpozději do 5. května.

Na trasu mohou spolu s námi vyrazit i ostatní zájemci z řad držitelů ZTP a ZTP/P. POV bude organizovat dopravu z Prčice zpět na parkoviště v Miličíně, aby se ostatní „pochodníci“ dostali ke svým vozům. Svážet se do Miličína budou jen řidiči, kteří následně vyzvednou své posádky v Prčici. Za dopravu k parkovišti se bude vybírat symbolický poplatek 20,- Kč na osobu, po uhrazení obdržíte poukázku na přepravu. Pouze lidé s poukázkou budou přepraveni do Miličína. Z Prčice se pojede pouze jednou. Určenou hodinu je třeba stihnout. Pokud dopravu k vozu potřebuje dvojice, kdy není možné, aby jeden počkal na vlastní odvoz v Prčici, je třeba dopravu předem individuálně domluvit. Chápeme, že podmínky přepravy zpět k vozu jsou velmi přísné, bohužel, s našimi možnostmi nejsme schopni zajistit více. 

Všechny potřebné informace získáte na startu u organizátorů. K dopravě zpět do Miličína je třeba se předem přihlásit!