Back to Top

Uzavření kanceláře POV ve středu 13. 9.

Ve středu 13. září bude kancelář Pražské organizace vozíčkářů z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zrušení linky H1

Komise MHMM pro pěší a bezbariérovost minulý týden odhlasovala zrušení linky H1. Ukončit provoz by měla v horizontu jednoho roku. Zástupce Pražské organizace vozíčkářů jako jediný hlasoval proti zrušení této linky. Důvodem je především probíhající rekonstrukce vestibulu stanice metra Florenc C, která komplikuje spojení s centrem města. Více informací zde: https://presbariery.cz/cz/item/14711-zruseni-linky-h1

Hvězda 2023 již tuto sobotu

Už tuto sobotu se v Oboře Hvězda uskuteční naše oblíbená Hvězda, sportovně kulturní setkání určené všem, kteří se rádi baví, rádi si zlehka protáhnou tělo a a vítají společnost starých i nových známých.

Akce je organizována s ohledem na potřeby lidí s tělesným postižením, nicméně je otevřená úplně všem, bez ohledu na fyzické schopnosti nebo věk.

Hvězdu 2023 ve 13:00 slavnostně zahájí místostarosta Městské části Praha 6, našeho dlouholetého "hvězdného" parťáka. Pokud máte volné odpoledne, přijďte ho strávit do Obory Hvězda, za Libockou bránu s námi. 

Přehled závodů a disciplín pro malé i velké najdete zde: https://pov.cz/akce/hvezda

Vyhlášení 30. ročníku Ceny VVOZP za publicistické práce

Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením vyhlašuje další ročník Ceny za publicistické dílo zaměřené na téma zdravotního postižení. Dílo publikované v období od 1. října 2022 do 30. září 2023 můžete do soutěže přihlásit do soboty 30. září. Vyhlášeny jsou tři kategorie - dílo televizní, rozhlasové a tiskové. Více informací získáte zde: XXX. Cena VVOZP za publicistické práce na téma zdravotního postižení

Současně VVOZP vyhlásil fotografickou soutěž na téma "Také to zvládnu!" Fotografie lze přihlásit do neděle 15. října. Více informací získáte zde: Fotografická soutěž "Také to zvládnu!"