Těžké časy tmelí lidi. Je tomu tak i nyní, kdy čelíme docela nové situaci, kterou zatím ještě nikdo z nás nezažil. Opatření jsou pro nás nezvyklá, nařízení přísná. Všichni věříme, že dočasné omezení našich svobod a možností, pomůže šíření koronaviru zpomalit.

Pro lidi, kteří jsou novým virem nejohroženější a kteří by se měli držet, co nejvíce to půjde, v bezpečném prostředí, nabízí pomoc řada dobrovolníků, zejména s donáškou nákupů jídla a léků nebo se získáním alespoň doma ušitých roušek. Platforem pomoci je celá řada, povětšinou dostupných přes internet.

Skvělý přehled nabídek pomoci roztříděný podle druhu přinesl článek na webu IROZHLASU odkaz zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-epidemie-pomoc-dobrovolnici_2003181416_pek

Pokud nemáte s internetem zkušenosti a chcete pomoc s vyhledáním odpovídající služby ve vašem okolí, neváhejte se ozvat na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefon 731 469 084. Společně zkusíme najít službu, která bude dostupná ve vaší obci.

Obce, místní úřady, mnohdy organizují pomoc pro své obyvatele, v případě potřeby tedy můžete kontaktovat přímo váš obecní úřad. Pražané mohou využívat linku 800 160 166 určenou seniorům a potřebným. Zde vás nasměrují na pomocníky.

Necítíte-li se psychicky dobře a potřebujete si popovídat nebo se poradit s psychologem, můžete kontaktovat „modrou linku“ 608 902 410, která je v provozu denně od 9:00 do 21:00 (www.modralinka.cz).