Dlouholetou tradicí v Pražské organizaci vozíčkářů je výroba adventních věnců. Od začátku podzimu schraňujeme ořechy, šišky, sušíme ovoce, v listopadu pak okukujeme tújkám a jehličnanům větvičky, které potřebují zastřihnout, vybíráme nejkrásnější barvy svíček a těšíme se na středu před první adventní nedělí, kdy se nad čajem a cukrovím sejdeme v POV a za vzájemné pomoci tvoříme a zdobíme. Letos poprvé se musíme oblíbeného předvánočního rituálu vzdát. Ale nechceme se ho vzdát úplně! 

Proto vyhlašujeme Soutěž o nejpůsobivější adventní věnec 2020.

Soutěžní adventní věnec musí být doma vyrobený. Samozřejmě to nemusí být přímo věnec, jedna z verzí vzniku této tradice mluví o větvemi a svíčkami ozdobeném kolu od vozu. Do soutěže tedy můžete zaslat i jiné nápadité verze, například ozdobený talíř se svíčkami. Snad jediné, co by se mělo dodržet, je tvar kola, symbolizující věčnost a jednotu, zdobení zelenými větvičkami, kterými si lidé krášlili příbytky už v době předkřesťanské a které symbolizují spojení s přírodou. Ale pokud se rozhodnete jít vlastní cestou i co se tvaru a zdobení týká, rádi se necháme inspirovat.

Fotografii vašeho věnce zašlete do 18. prosince 2020 do 16:00 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo jako mms na telefonní číslo 731 469 084.

V pátek 18. prosince zašleme všechny soutěžní příspěvky patronce a hlavní porotkyni soutěže, zpěvačce a moderátorce Janě Rychterové. Vítězný adventní věnec bude zveřejněn spolu se zdravicí hlavní porotkyně v předvečer Štědrého dne.

Hlavní cenou bude poukázka k nákupu v oblíbeném nákupním řetězci v hodnotě 500,- Kč.

Zasláním fotografie se soutěžním adventním věncem souhlasíte se zveřejněním svého výrobku a jména v rámci propagace soutěže.