Čtyři hlavní poskytovatelé telefonních a datových služeb mají povinnost nabízet osobám se zdravotním postižením variantu těchto služeb s cenových zvýhodněním až 200 Kč. Jeden příspěvek lze využít pouze pro jednu službu a jen u jednoho poskytovatele služeb. Níže se můžete podívat na jednotlivé nabídky.

 O2

Nárok na zvýhodnění mají držitelé průkazu ZTP/P, držitelé průkazu ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty a osoby závislé na pomoci jiné fyzické osoby s přiznaným příspěvkem na péči ve stupni II, III nebo IV.

Příspěvek aktuálně činí 200 Kč a je možné jej uplatnit buď na pevnou linku, pevný nebo mobilní internet s měsíčním poplatkem aspoň 201 Kč či na předplacenou kartu. 

Pokud byste chtěli příspěvek využít, vyplňte žádost a s potřebnými doklady ji podejte osobně ve kterékoliv O2 Prodejně nebo ji pošlete na adresu poskytovatele. Podrobné informace o nutných dokladech, kontakty a další potřebné údaje naleznete zde nebo na zákaznické telefonní lince 800 02 02 02.

Vodafone

Vodafone nabízí zvláštní cenový plán s výrazně sníženými cenami pro držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P. Například nejlevnější mobilní tarif s 1G dat zde aktuálně stojí 299 Kč.

Pokud už jste zákazníkem této firmy, ale zatím jste možnost nevyužili, stačí vyplnit online jednoduchý formulář, do kterého přiložíte kopii svého ZTP nebo ZTP/P průkazu. V případě, že ještě zákazníkem nejste a máte zájem nabídku využít, je potřeba vyplnit žádost o Zvláštní cenový plán a spolu s doklady podle vaší situace jej odeslat na adresu poskytovatele. Podrobné informace o potřebných dokladech, kontakty a další potřebné údaje naleznete zde nebo na zákaznické telefonní lince 800 77 77 77.

T-Mobile

T-Mobile osobám se zdravotním postižením aktuálně nabízí tarif S námi pro ZPT za 249 Kč a cenové zvýhodnění na minimálně jeden tarif předplacené karty. Další informace získáte na zákaznické infolince 800 73 73 73. Webové stránky poskytovatele naleznete zde

PODA

Poskytovatel nabízí držitelům průkazů ZTP a ZTP/P slevu ve výši 50% na služby připojení k internetu a některé televizní služby. Nárok je potřeba doložit jednotlivými průkazy. Další informace získáte na zákaznické infolince 730 430 430. Webové stránky poskytovatele naleznete zde.